Design

Kolaż No. 18

SUZ USZY

 

To marka, która w maju będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. Założyła ją Suzann Cheng po tym, jak minął pierwszy rok jej pobytu w Warszawie, gdzie przyjechała na studia. Su mieszka na Saskiej Kępie, pracuje w galerii sztuki; wcześniej związana była z  branżą modową w Hongkongu. Suz Uszy to kolczyki oraz akcesoria do włosów, ale zupełnie inne od tego, co znacie. W swoich projektach Su stara się łączyć wrażenia z życia w Warszawie ze wspomnieniami z Hongkongu. Nazwy poszczególnych projektów pochodzą od jedzenia, ponieważ smaki i zapachy są dla Su istotne od zawsze. Np. wspomnienie babci gotującej fasolę i uczącej Su posługiwania się pałeczkami zainspirowało ją do stworzenia kolczyków Pearl Bean Bean. Jak mówi, Suz Uszy to jej osobisty dziennik, wszystko wywodzi się z tego, czego doświadczyła chce, by klienci poczuli się odrobinę jak ona.

Każdy projekt jest wykonywany z naturalnych materiałów, takich jak srebro, perła japońska, agat, opal czy howlit. Wszystko robione ręcznie i w dość ograniczonej liczbie. Koniecznie zobaczcie spinkę do włosów Pearl Unicorn!

 

 

 

 

 

rCUP

 

Kubek na kawę i inne ulubione napoje ciepłe lub zimne (utrzymuje ich temperaturę). Wygodny w trzymaniu, można go otworzyć i zamkną jedną ręką. Ale to nie wszystko. Najważniejsze jest to, że został wykonany ze zużytych, jednorazowych kubków, których na całej kuli ziemskiej w skali roku zużywa się aż 500 milionów. Sam rCUP w 100% nadaje się do recyklingu. No i jest bardzo ładny! Do wyboru czarne lub białe kubki z kolorowymi zakrętkami. rCUP zaprojektowany został przez Dana Dickera w Wielkiej Brytanii. Na szczęście teraz już nikogo nie dziwi, gdy po kawę na wynos przyjdziecie ze swoim kubkiem. Przerzućcie się na te wielorazowe!

 

 

 

 

JOANNA WÓJTOWICZ

 

Dziewczyna z Katowic, która od 5 lat zawodowo zajmuje się ilustracją. Wykonuje wzory dla śląskiej marki odzieżowej i pracuje jako freelancer. Pod swoją marką tworzy ilustracje odnoszące się do ruchu body positive, stara się propagować akceptację własnego ciała. Inspirują ją sytuacje podpatrzone na ulicy, w tramwaju, w mieście oraz ludzie napotkani po drodze. Głównym motywem prac jest zazwyczaj kobieta. Możecie znaleźć u niej plakaty z dziewczynami zajadającymi ciastka na siłowni, jeżdżącymi na dinozaurze lub po prostu leniuchującymi.

 

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *