O nas

Cześć! Poznajmy się!

 

Hygge Blog to mała, ale aktywna społeczność, która pozwala nam się wzajemnie inspirować i rozwijać. Hygge tworzymy z pasji. Wszystko zaczęło się we wrześniu 2016, kiedy postanowiliśmy opowiadać o ludziach, którzy robią niesamowite rzeczy, a żyją całkiem zwyczajnie. Od tego czasu sporo się zmieniło, urośliśmy w pomysły i treści. Kiedy decydowaliśmy się nazwać naszego bloga Hygge, słowo to nie było w Polsce znane prawie nikomu. Lubiliśmy jego dźwięczność. Teraz „hygge” zna prawie każdy, były chwile kiedy troszkę ciążyło nam to, co „hygge” niesie za sobą, ale dajemy radę!

Hygge, czyli duńskie słowo, które etymologicznie wywodzi się z norweskiego dobrego samopoczucia, ewoluowało i obecnie wiedzie własny żywot. Nam najłatwiej skojarzyć je z przytulnością, rodzajem komfortu psycho – fizycznego. Hygge, to sztuka tworzenia miejsc estetycznych, ale i takich, gdzie można poczuć się swobodnie, odpocząć od zgiełku i tworzyć swoje małe rytuały codzienności.

 

 

Na Hygge nie znajdziecie gotowego przepisu jak mieszkać, co jeść, jak żyć. Nie pokażemy Wam też perfekcyjnych zdjęć i wnętrz. Nie będziemy szukali tego, co czyste, przejrzyste, idealne. Jednak wierzymy, że mamy całkiem niezłą intuicję, by pokazywać i pisać o tym, co jest choć trochę hygge.

Hygge Blog tworzymy my:

 

Ola Koperda – pomysłodawczyni i redaktorka Hygge. Przede wszystkim lubi jeść i o jedzeniu rozmawiać! Za to nie bardzo lubi mówić o sobie, co może być dość dziwne jeśli prowadzi się bloga. Mieszka w Krakowie, po latach docenia rodzinny Śląsk.

Artur Mierzwa – architekt, projektant graficzny w Blürb Studio, fascynat dizajnu i podróży. Dla Hygge projektuje i czasem robi zdjęcia.

Kachna Baraniewicz – fotograf, twórca krótkich form filmowych. Lubi zmiany, szczególnie krajobrazu. Dla Hygge fotografuje odwiedzane przestrzenie.

Konrad Jurek – architekt z głową w górach. Z zamiłowania fotograf, wolny czas najchętniej spędza wspinając się lub przemierzając górskie szlaki. Nie boi się wyzwań. Dla Hygge fotografuje.

Michał Lichtański – fotograf, absolwent Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opavie (ITF FPF Opava). Zajmuje się fotografią dokumentacją i portretową. Dla Hygge fotografuje.

Ewa Filipiak – absolwentka edytorstwa, mieszka w Krakowie. W wolnych
chwilach czytuje kryminały, szuka pięknych fontów i testuje
wegeprzepisy. Marzy o mopsie i podróży do Ameryki Południowej. Dla
Hygge poprawia przecinki i inne niesforne ogonki.

Karolina Krzysiak – architekt i architekt wnętrz, choć częściej definiuje się jako projektantka, zainteresowana odkrywaniem nowych twarzy istniejących już przestrzeni, co łączy się z jej największą miłością – podróżami. Uwielbia poznawać nowe miejsca i ludzi, których historie spisuje w swoich notatnikach i uwiecznia na zdjęciach. Prowadzi bloga Skądinąd. Dla Hygge pokaże swoje wyprawy.

Kasia Bogusz – studentka architektury wnętrz, miłośniczka fotografii analogowej oraz spacerów po Warszawie, zakochana we wnętrzach i historii Zamku Królewskiego- działa tam jako wolontariuszka. Dla Hygge pokazuje Warszawę i nie tylko.

Anita Wardęga – Ratownik medyczny z wykształcenia, mama Leona. Wielbicielka stylu shabby chic, mieszkająca w Mölndal. W szwedzkim second hand, między starociami, czuje się jak ryba w wodzie. Jak mało kto potrafi przejść obojętnie koło kawy i czekolady. Marzy o własnej firmie, w której mogłaby wyrazić swoją duszę artystyczną. Dla Hygge robi zdjęcia z miasteczka Mölndal, w którym mieszka od dwóch lat.

Alina Słup – absolwentka wzornictwa, interesuje się designem zrównoważonym i psychologią, w wolnych chwilach nadrabia książkowe zaległości, planuje podróże i przytula się do drzew. Dla Hygge fotografuje.

Gosia Walendowska – historyk – judaista, księgarka i mól książkowy. Dla Hygge pisze o książkach, tych związanych ze Skandynawią, ale nie tylko.

Hania Dłóciok – z założycielką bloga – Olą, wychowały się na tym samym śląskim podwórku. W Krakowie mieszkały blok w blok, spotykając się na herbatę i oglądanie kolorowych gazet, które wstyd pokazać innym. Teraz mieszka w Sztokholmie. Dla Hygge robi zdjęcia miejsc, do których chciałaby mieć czas chodzić.

Kinga Pinkston – fotografka, entuzjastka kotów, ogrodów botanicznych i starych zdjęć, wyszperanych na pchlich targach. Pasjonatka podróży, zwłaszcza drogą morską, z których lubi wracać do swojego domu w Bukareszcie. Dla Hygge pokaże odwiedzane wyspy i nie tylko!

Michalina Sablik – studentka historii sztuki, mieszka w Warszawie, ale pochodzi z Podbeskidzia. Mieszkała przez kilka lat w Krakowie i Utrechcie i kocha ich starą architekturę. Pracuje w księganii artystycznej oraz redkacji magazynu Contemporary Lynx, a jako freelancerka pisze dla wielu innych magazynów o sztuce i kulturze. Najbardziej zajmują ją zagadnienia związane ze sztuką współczesną, krytyką oraz wystawiennictwem. Dla Hygge pisze.

Beba Nowak – filolog, uczy angielskiego w starym mieszkaniu w centrum Krakowa. Będzie dbać o poprawne tłumaczenia naszych postów. Lubi kamienice, stare porcelanowe filiżanki i układanie puzzli. Marzy o własnej przytulnej kawiarni z dobrą kawą i półkami pełnymi książek.

Sara Grolewska – zajmuje się ziołolecznictwem, od lat zbiera i stosuje zioła w codziennej diecie i terapiach leczniczych. W 2016 roku ukończyła kurs zawodowy Zielarz Fitoterapeuta pod okiem dr. Henryka Różańskiego w Krośnie, a w 2017 r. Studia podyplomowe „Zioła w terapii i profilaktyce”. Poszukuje wspólnego mianownika dla sztuki i natury tworząc projekty edukacyjne i artystyczne w zakresie sztuki biologicznej i etnobotaniki. Organizuje miejskie spacery ziołowe i warsztaty fitoterapeutyczne. Dla Hygge tworzy Zielnik.

Karolina Słup – przez długi czas mieszkała w belgijskim muzeum, następnie przemierzyła wzdłuż i wszerz Islandię i znalazła się w Londynie. Uwielbia naturę, eksperymentalną sztukę, nieszablonowe książki i surrealistyczną stronę rzeczywistości. Dla Hygge pisze dwujęzyczne teksty i robi zdjęcia.

Iga Kosicka – ilustratorka i historyczka sztuki, mieszkająca w Danii. Dla Hygge fotografuje i opisuje duńskie realia.

Bądź z nami
na co dzień

Na naszym Instagramie staramy się pokazywać jeszcze więcej treści.
Zobaczycie tam zdjęcia osób z naszej małej społeczności, z ich codziennych zajęć, miejsc,
w których żyją i które odwiedzają. Pokaż nam swoje #hyggestory