O nas

Cześć! Poznajmy się!

Hygge Blog to mała, ale aktywna społeczność, która pozwala nam się wzajemnie inspirować i rozwijać. Hygge tworzymy z pasji. Wszystko zaczęło się we wrześniu 2016, kiedy postanowiliśmy opowiadać o ludziach, którzy robią niesamowite rzeczy, a żyją całkiem zwyczajnie. Od tego czasu sporo się zmieniło, urośliśmy w pomysły i treści. Kiedy decydowaliśmy się nazwać naszego bloga Hygge, słowo to nie było w Polsce znane prawie nikomu. Lubiliśmy jego dźwięczność. Teraz „hygge” zna prawie każdy, były chwile kiedy troszkę ciążyło nam to, co „hygge” niesie za sobą, ale dajemy radę!

Hygge, czyli Duńskie słowo które etymologicznie wywodzi się z norweskiego dobrego samopoczucia, ewoluowało i obecnie wiedzie własny żywot. Nam najłatwiej skojarzyć je z przytulnością, rodzajem komfortu psycho – fizycznego. Hygge, to sztuka tworzenia miejsc estetycznych, ale i takich, gdzie można poczuć się swobodnie, odpocząć od zgiełku i tworzyć swoje małe rytuały codzienności.

 

 

Na Hygge nie znajdziecie gotowego przepisu jak mieszkać, co jeść, jak żyć. Nie pokażemy Wam też perfekcyjnych zdjęć i wnętrz. Nie będziemy szukali tego, co czyste, przejrzyste, idealne. Jednak wierzymy, że mamy całkiem niezłą intuicję, by pokazywać i pisać o tym, co jest choć trochę hygge.

Hygge Blog tworzymy my:

Ola Koperda – przede wszystkim lubi jeść i o jedzeniu rozmawiać! Za to nie bardzo lubi mówić o sobie, co może być dość dziwne jeśli prowadzi się bloga. Założycielka Hygge. Mieszka w Krakowie, po latach docenia rodzinny Śląsk.

Artur Mierzwa – architekt, projektant graficzny w Blürb Studio, fascynat dizajnu i podróży. Dla Hygge projektuje, pisze i czasem robi zdjęcia.

Kachna Baraniewicz – fotograf, twórca krótkich form filmowych. Lubi zmiany, szczególnie krajobrazu. Dla Hygge fotografuje odwiedzane przestrzenie.

Konrad Jurek – architekt z głową w górach. Z zamiłowania fotograf, wolny czas najchętniej spędza wspinając się lub przemierzając górskie szlaki. Nie boi się wyzwań. Dla Hygge fotografuje.

Michał Lichtański – fotograf, absolwent Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opavie (ITF FPF Opava). Zajmuje się fotografią dokumentacją i portretową. Dla Hygge fotografuje.

Karolina Krzysiak – architekt i architekt wnętrz, choć częściej definiuje się jako projektantka, zainteresowana odkrywaniem nowych twarzy istniejących już przestrzeni, co łączy się z jej największą miłością – podróżami. Uwielbia poznawać nowe miejsca i ludzi, których historie spisuje w swoich notatnikach i uwiecznia na zdjęciach. Dla Hygge pokaże swoje wyprawy.

Marta Hopfer – z wykształcenia filolog, z zawodu PR-owiec, a z zamiłowania, no cóż, od czego by tu zacząć… Pewnego dnia wsiadła na rower w Warszawie i po pięciu miesiącach zatrzymała się w Oslo. Tam trochę udaje, że żyje powoli, bo tak naprawdę to lata jak szalona. Norwegia niezmiennie ją zachwyca i o tym dla Hygge będzie pisała i fotografowała.

Alina Słup – absolwentka wzornictwa, interesuje się designem zrównoważonym i psychologią, w wolnych chwilach nadrabia książkowe zaległości, planuje podróże i przytula się do drzew. Dla hygge fotografuje.

Gosia Walendowska – historyk – judaista, księgarka i mól książkowy. Dla Hygge pisze o książkach, tych związanych ze Skandynawią, ale nie tylko.

Hania Dłóciok – z założycielką bloga – Olą, wychowały się na tym samym śląskim podwórku. W Krakowie mieszkały blok w blok, spotykając się na herbatę i oglądanie kolorowych gazet, które wstyd pokazać innym. Teraz mieszka w Sztokholmie. Dla Hygge robi zdjęcia miejsc, do których chciałaby mieć czas chodzić.

Kinga Pinkston – fotografka, entuzjastka kotów, ogrodów botanicznych i starych zdjęć, wyszperanych na pchlich targach. Pasjonatka podróży, zwłaszcza drogą morską, z których lubi wracać do swojego domu w Bukareszcie. Dla Hygge pokaże odwiedzane wyspy i nie tylko!

Beba Nowak – filolog, uczy angielskiego w starym mieszkaniu w centrum Krakowa. Będzie dbać o poprawne tłumaczenia naszych postów. Lubi kamienice, stare porcelanowe filiżanki i układanie puzzli. Marzy o własnej przytulnej kawiarni z dobrą kawą i półkami pełnymi książek.

Anka Korczak – miała być wielkomiejskim prawnikiem w Polsce, skończyła jako imigrantka w szwedzkim Malmö. Na co dzień zajmuje ją mała Zosia i trochę większy Szwed. W Szwecji co chwilę odkrywa coś zadziwiającego i nie może powstrzymać się, żeby nie dzielić się tym z innymi. Na Hygge przybliży Wam skandynawską kulturę i pokaże piękne miejsca.

Bądź z nami
na co dzień

Na naszym Instagramie staramy się pokazywać jeszcze więcej treści.
Zobaczycie tam zdjęcia osob z naszej małej społeczności z ich codziennych zajęć, miejsc,
w których żyją i które odwiedzają. Pokaż nam swoje #hyggestory