Kultura

Recenzja: Dress Scandinavian

Jak się okazuje „hygge” można używać nie tylko w odniesieniu do wnętrz. Po lekturze książki DRESS SCADINAVIAN będziecie pewni, że duńska sztuka szczęścia ma wiele wspólnego z modą.

Skandynawski styl kochamy za to, że przede wszystkim stawia na naturalność i wygodę. Dość dużym zaskoczeniem jest fakt, że prócz kilku dzianinowych bluzek autorka książki praktycznie nie posiada kolorowych ubrań! Jasna cera i blond włosy determinują paletę kolorów najchętniej wybieraną przez zachowawczych Skandynawów, jednocześnie jest ona świetną bazą do stworzenia klasycznej stylizacji.

Oczywiście nie ma mowy o nudzie – ekstrawagancja przejawia się w wyrazistych dodatkach. Nieoczywiste zestawienia, praktyczne porady bez względu na to, czy na co dzień musimy ubierać się formalnie, czy też nie. W DRESS SCANDINAVIAN przeczytacie o tym dlaczego warto stawiać na jakość oraz jak dbać o zawartość swojej szafy. Pernille Teisbaek zgrabnie łączy rzeczy z sieciówek, second handów i perełek z luksusowych marek. Przywodzi to na myśl skandynawski eklektyzm we wnętrzach: coś z pchlego targu, mebel z Ikei i na koniec klasyk dizajnu. Z krajami nordyckimi łączy nas sporo – przede wszystkim zimo, które towarzyszy nam przez większość roku. Autorka do mistrzostwa opanowała ubieranie się na cebulkę bez wyglądania jak ludzik Michelin:) Jej porady okażą się pomocne szczególnie jesienią i zimą. Ku inspiracji, znajdziemy listę skandynawskich marek zarówno odzieżowych jak i kosmetycznych.

Jak na estetkę przystało autorka zadbała o piękne wydanie swojej książki. Kolorowe kartki i zdjęcia w stylu street style zachęcą do modowych eksperymentów. Chyba nadszedł czas na jesienne porządki w garderobie!

Pernilla Teisbaek, Dress Skandinavian. Wydawnictwo Otwarte 2017

 

Tekst: Ania Waśko, zdjęcie: Alina Słup

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *