Cześć! Poznajmy się!
Hygge Blog to mała, ale aktywna społeczność, która pozwala nam się wzajemnie inspirować i rozwijać. Hygge tworzymy z pasji. Wszystko zaczęło się we wrześniu 2016, kiedy postanowiliśmy opowiadać o ludziach, którzy robią niesamowite rzeczy, a żyją całkiem zwyczajnie. Od tego czasu sporo się zmieniło, urośliśmy w pomysły i treści. Na Hygge nie znajdziecie gotowego przepisu jak mieszkać, co jeść, jak żyć. Nie pokażemy Wam też perfekcyjnych zdjęć i wnętrz. Nie będziemy szukali tego, co czyste, przejrzyste, idealne. Jednak wierzymy, że mamy całkiem niezłą intuicję, by pokazywać i pisać o tym, co jest choć trochę hygge.
Ola Koperda
redaktorka
Pomysłodawczyni Hygge. Pisze, zagląda do mieszkań bohaterów Odwiedzin. Autorka książki „Odwiedziny. Rozmowy i dizajnie”. Animatorka kultury, fascynatka dizajnu, architektury i sztuki. Mieszka w Krakowie, po latach docenia rodzinny Śląsk.
Michał Lichtański
fotograf
fotograf, absolwent Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (ITF FPF Opava). Zajmuje się fotografią dokumentalną i portretową. W wolnych chwilach nałogowo słucha muzyki i kolekcjonuje płyty analogowe. Przez większość życia związany ze Śląskiem, obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Pokazywał swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Amsterdamie, Warszawie, Katowicach i Krakowie. Publikował m.in. w „The Guardian”, „The New York Times Magazine”, „Label Magazine”, „Kukbuku”, „Gazecie Wyborczej”. Dla Hygge fotografuje.
Gosia Walendowska
recenzentka
Historyczka judaistka i mól książkowy. Dla Hygge pisze o książkach, tych związanych ze Skandynawią, ale nie tylko.
Ewa Filipiak
korektorka
Absolwentka edytorstwa, mieszka w Krakowie. W wolnych chwilach maluje, czyta kryminały i testuje przepisy na dania wege. Dla Hygge poprawia przecinki i inne niesforne ogonki.
Kateryna Lukina
Fotograf
Pochodzi z Ukrainy, w Polsce mieszkała dobrych kilka lat, po czym zadomowiła się na południu Norwegii. Studiuje i ma plan zostać graficzką, prowadzi podcast o życiu za granicą, zwiedza kraj fiordów i nigdy nie zapomina aparatu z domu. Na Hygge pokazuje swoje miasteczko Skien.
Katarzyna Ładczuk
fotografka
Fotografka, uwielbia psy, podróże, dobre jedzenie i sztukę użytkową. Dla Hygge fotografuje.
Zuza Marchelewicz
graficzka
Absolwentka architektury wnętrz i dizajnu, z pochodzenia krakuska. Na co dzień pochłonięta projektowaniem, w wolnym czasie zajmuje się renowacją mebli i zbieraniem starej ceramiki. Zakręcona na punkcie wikliny, eksperymentuje z nią i odkrywa uroki rzemiosł tradycyjnych. Uwielbia nocne przejażdżki samochodem.
Tomo Yarmush
fotograf
Doradca kreatywny, fotograf wnętrz. Spełnia się w prowadzeniu procesów kreatywnych i komunikacji wizualnej. Młody ciałem, stary duchem. Dla Hygge fotografuje.
Anita w Szwecji
All You Can Eat
Z wykształcenia ratowniczka medyczna, miłośniczka pieczenia. W szwedzkich second-handach czuje się jak ryba w wodzie – prowadzi profil Drobiazgi Ze Szwecji. W wolnych chwilach uwielbia wsiąść na rower.
Paula Kociszewska
All You Can Eat
Z wykształcenia dietetyczka, miłośniczka pieczenia i pysznych (nie zawsze dietetycznych) deserów, mama. Uwielbia długie spacery i fotografię. Dla Hygge prowadzi cykl All You Can Eat.
Aleksandra Karmowska
fotografka, All You Can Eat
Studiowała finanse i bankowość w Londynie, stamtąd wyjechała do Rzymu, a po paru latach przeniosła się do Wenecji. Jest kucharką samoukiem, jak mówi: „Życie jest za krótkie, aby kiedykolwiek zjeść zły posiłek”. Prowadzi blog kulinarny Hai Mangiato (z wł. Czy jadłeś?). Dla Hygge pokazuje swoje życie we Włoszech.
Nina Bojda
All You Can Eat
Z zawodu analityczka finansowa. Na co dzień tworzy przepisy, gotuje i komponuje dania na talerzu – nie tylko w domu, ale także w terenie wraz z mężem i 3 dzieci. W autorskim projekcie Jedzenie w terenie prezentuje dania przygotowywane na żywym ogniu w najlepszej kuchni świata – naturze.
Dobrosława Nowak
Pisarka, kuratorka, artystka. Współpracuje z kilkunastoma międzynarodowymi magazynami, pisze dla nich felietony, eseje, recenzje wystaw sztuki oraz przeprowadza wywiady (wszystko to po polsku, angielsku, włosku i francusku). Należy do rady kuratorskiej programu rezydencyjnego In-ruins z siedzibą w Kalabrii. Urodziła się w Poznaniu, obecnie mieszka w Mediolanie.
Agata Kruk
Z wykształcenia filozofka, z zawodu fotoedytorka, z powołania fotografka. Od prawie 15 lat mieszka w Londynie i ciągle ją to miasto zachwyca. Szczególnie fascynują ją nieoczywiste miejsca i nieoczywisty sposób patrzenia na świat.