W katowickim mieszkaniu połączonym z pracownią odwiedzamy Basię Cabaj – absolwentkę malarstwa na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W swoich pracach Basia wykorzystuje głównie medium malarstwa, najczęściej przetwarzając wątki zaczerpnięte z własnego życia; tworzy – jak mówi – autofikcjonalną narrację. Czytaj dalej.
Dorastał na Górnym Śląsku, jeden dziadek był hutnikiem, drugi górnikiem. On wybrał malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie żyje do dziś, choć co jakiś czas na dłuższe okresy opuszcza rodzinne strony. Odwiedzamy Pawła Sobczaka. Czytaj dalej.
W jednej z krakowskich kamienic odwiedzamy artystkę Natalię Kopytko. W swojej praktyce artystyczne Nataliaj porusza tematy związane z pamięcią, odszukuje ślady, przywołuje zapomniane.
Czytaj dalej.
Misha Waks: Jestem artystą i kiedy zająłem się sztuką, od razu poczułem, że to jest właściwe miejsce
Jesteśmy w podwarszawskim domu, którego wnętrze niemal 20 lat temu zaprojektował Misha Waks. Niegdyś projektant mebli, od kilku lat aktywny artysta wykorzystujący różne formy ekspresji, takie jak malarstwo, rzeźba czy performance. Czytaj dalej.
W jednej z willi na warszawskim Mokotowie odwiedzamy Ewę Rodart – aktorkę, reżyserkę i artystkę wizualną. Pretekstem do spotkania jest niedawno ukończone, pierwsze własne wnętrze Ewy, którego urządzanie było niejako próbą poznania siebie i swoich potrzeb.
Czytaj dalej.










