Jesteśmy w niewielkiej pracowni w mieszkaniu, w której powstają sporych rozmiarów eksperymentalne obiekty malarskie Adama Nehringa. Czytaj dalej.
Dorastał na Górnym Śląsku, jeden dziadek był hutnikiem, drugi górnikiem. On wybrał malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie żyje do dziś, choć co jakiś czas na dłuższe okresy opuszcza rodzinne strony. Odwiedzamy Pawła Sobczaka. Czytaj dalej.
W podwarszawskim Aninie odwiedzamy artystkę Annę Barlik. Anna tworzy głównie rysunki abstrakcyjne i rzeźbę site-specific, jej prace najczęściej wynikają z dialogu między sztuką i architekturą. Czytaj dalej.
Spotykamy się w pracowni Marty Nadolle, mieszczącej się naprzeciwko mieszkania. Przestrzeń wypełniają prywatne przedmioty artystki: obrazki, drewniane figurki, albumy.
Czytaj dalej.
Artystkę Agatę Jarosławiec odwiedzamy w jej krakowskim mieszkaniu, w którym żyje od sześciu lat. Kiedy tu trafiła, przestrzeń była niemal zupełnie pusta. Dziś wnętrze wypełniają meble z drugiej ręki, pamiątki i prace artystki. Czytaj dalej.
W jednej z krakowskich kamienic odwiedzamy artystkę Natalię Kopytko. W swojej praktyce artystyczne Nataliaj porusza tematy związane z pamięcią, odszukuje ślady, przywołuje zapomniane.
Czytaj dalej.
Jesteśmy na warszawskiej Pradze Północ. Odwiedzamy artystkę Edytę Hul. Od ponad trzech lat pracownia Edyty mieści się w przeszklonym pawilonie z oryginalną mozaiką na podłodze. Czytaj dalej.
W katowickim mieszkaniu połączonym z pracownią odwiedzamy Basię Cabaj – absolwentkę malarstwa na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W swoich pracach Basia wykorzystuje głównie medium malarstwa, najczęściej przetwarzając wątki zaczerpnięte z własnego życia; tworzy – jak mówi – autofikcjonalną narrację. Czytaj dalej.
"Kiedy wychodzę z domu, przechodzę pewną metamorfozę. Nie zmieniam się całkowicie – po prostu mobilizuję swój umysł i skupiam się na zadaniach". Czytaj dalej.










